Regulamin

Regulamin

 

I. Ogólne postanowienia

Dokonanie zakupu jest równoznaczne z zaakceptowaniem wszystkich postanowień niniejszego regulaminu. 
Ceny produktów umieszczone w sklepie podane są w PLN i są cenami brutto (zawierają 23% podatek VAT), nie obejmują kosztów wysyłki. Ceny podane przy towarach są obowiązującymi w chwili zamówienia. 
Złożenie zamówienia jest prawnie wiążącą umową kupna-sprzedaży.

Sklep Paracollective zastrzega sobie prawo do zmiany cen towarów oraz cen przesyłki znajdujących się w ofercie, wprowadzania i usuwania towarów z oferty.

II. Warunki zamówienia i sprzedaży

Warunkiem dokonania zakupu w sklepie jest podanie danych osobowych oraz poprawnego adresu wysyłki.

Aby można było zrealizować zamówienie, Kupujący musi wpłacić pieniądze na konto Sprzedającego. Gdy tylko sprzedający otrzyma informację o przelewie, rozpoczyna realizację zamówienia, informując o tym Kupującego.

Po skompletowaniu zamówienia, towar zostaje wysłany do Kupującego wraz z fakturą VAT. Kupujący wyraża zgodę na wystawienie faktury VAT bez jego podpisu.

Prezentowane na stronach sklepu zdjęcia oraz prezentacje przedmiotów mają charakter informacyjny i poglądowy.

Produkty w naszym sklepie mają charakter niepowtarzalny w zależności od dostępnej skóry, materiału. Nasze produkty wykonywane są ręcznie. Skóry czasem mają różną strukturę, posiadają zgrubienia, przewężenia oraz różne faktury. Staramy się tak wycinać i dobierać skóry aby wyglądały jak najlepiej. Prezentowane na stronach sklepu zdjęcia oraz prezentacje przedmiotów mają charakter informacyjny i poglądowy. Prosimy nie traktować naturalnych cech skóry jak wad w surowcu, z którego są wykonane.W przypadku braku zamówionego towaru w magazynie sklep niezwłocznie poinformuje Zamawiającego o najszybszym możliwym terminie dostawy, a w przypadku wyczerpania zapasów o braku możliwości realizacji zamówienia.

Standardowo zamówiony towar wysyłamy do 5 dni roboczych (pon-pt) po zatwierdzeniu zamówienia do realizacji. W przypadku przekroczenia tego terminu informujemy klienta o późniejszej wysyłce. Maksymalny czas od zatwierdzenia zamówienia do wysyłki to 14 dni roboczych. Wynika to z konieczności wykonania modelu przez pracownię. 
Nie ponosimy odpowiedzialności za nieterminowe dostarczenie przesyłki przez firmę kurierską.

W przypadku stwierdzenia uszkodzenia przesyłki prosimy o jej otwarcie w momencie odbioru w obecności kuriera. W razie stwierdzenia uszkodzenia produktu wewnątrz opakowania prosimy o spisanie protokołu uszkodzenia przesyłki (druki protokołów znajdują się w posiadaniu kuriera) oraz o jak najszybsze poinformowanie Sklepu o zaistniałej sytuacji.

III. Gwarancja

Do każdego zrealizowanego zamówienia dołączana jest faktura VAT, wystawiana po podaniu wszystkich danych. 
Fakturę należy zachować na wypadek ewentualnych zwrotów lub reklamacji.

Wszystkie nasze produkty objęte są dwuletnim okresem gwarancji od daty zakupu. Gwarancja obejmuje wszystkie defekty wynikające z winy producenta.

Gwarancji nie podlegają:

naturalne zużycie, 
uszkodzenia mechaniczne, 
wady jawne widoczne w dniu zakupu przy założeniu, że kupujący wiedział o nich w chwili zakupu, 
zabrudzenia, 
uszkodzenia powstałe w wyniku nieprawidłowego użytkowania, 
różnice w kolorze i strukturze skóry, załamania bądź zmarszczenia powstałe w trakcie użytkowania będące wynikiem naturalnych właściwości skóry.

IV. Postanowienia końcowe

Korzystanie ze sklepu Paracollective oznacza akceptację niniejszego regulaminu. 
We wszystkich sprawach nieuregulowanych w niniejszym regulaminie zastosowanie mają przepisy Kodeksu Cywilnego. 
W razie wątpliwości prosimy o kontakt mailowy na adres: hello@paracollective.com lub telefoniczny: (+48) 502 418 017

Właściciel sklepu internetowego Paracollective zastrzega sobie prawo dokonywania zmian w niniejszym regulaminie bez konieczności powiadamiania użytkowników.

Regulamin zwrotów i anulacji

  1. Odstąpienie od umowy i zwrot towaru przebiegają zgodnie z ustawą z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta (Dz.U. z 2014 r. poz. 827). Konsument może odstąpić od umowy zwartej ze Sprzedającym na odległość bez podania przyczyny w ciągu 14 (czternastu) dni od zawarcia umowy składając stosowne oświadczenie na piśmie oraz odesłanie towaru w stanie nienaruszonym, bez śladów używania, kompletnego, z oryginalnymi metkami oraz dołączonym dowodem zakupu (paragon lub faktura).
  2. Wszelkie zwroty wysyłane na koszt firmy Parastudio Maja Krysiak – Podsiadlik nie są przyjmowane. Nie przyjmujemy przesyłek odsyłanych do nas za pobraniem.
  3. W razie odstąpienia od umowy umowa jest uważana za niezawartą, a Konsument jest zwolniony z wszelkich zobowiązań. Odstąpienie od umowy i zwrot towaru są możliwe, gdy towar nie nosi śladów użytkowania, jest kompletny i nie został w żaden sposób zniszczony. Posiada metkę. Zwrotu towaru należy dokonać na adres Sprzedającego:
  4. Parastudio Maja Krysiak – Podsiadlik, ul. Legionów 3/5, 30-509 Kraków. Sklep gwarantuje zwrot kwoty równej cenie towaru, która zostanie przelana na rachunek banku wskazanego przez Kupującego. Cena towaru zostanie zwrócona w ciągu 5 dni roboczych od dnia otrzymania przesyłki wraz z oświadczeniem o odstąpieniu od umowy. Koszt przesyłki towaru między stronami nie podlegają zwrotowi. W przypadku braku wskazania przez Kupującego sposobu zwrotu ceny towaru, kwota zostanie wrócona przekazem pocztowym na adres Kupującego.
  5. Zwrotom nie podlegają produkty spersonalizowane, wykonane na indywidualne zamówienie. Reklamacji nie podlegają zmiany na skórze, gdyż skóra naturalna ma właściwości zmiany koloru i struktury w czasie użytkowania.

Warunki reklamacji: 
Jeżeli zamówiony produkt nie jest zgodny ze specyfikacją zamówienia, lub posiada wady, sklep po pozytywnym rozpatrzeniu reklamacji wymieni wadliwy produkt na nowy lub zwróci jego równowartość. 
Reklamacja zakupionego produktu jest możliwa jedynie wówczas, gdy był nieużywany, jest kompletny i nieuszkodzony przez klienta.

Aby reklamacja mogła zostać szybko rozpatrzona należy: 
produkt odesłać na adres naszej firmy, zapakowany w usztywniane opakowanie ochronne zapobiegające pognieceniu i zniszczeniu produktu. 
Do przesyłanego do nas towaru dołączyć oryginał rachunku (paragon lub faktura).

Różnice wynikające z indywidualnych ustawień komputera Klienta (kolor, proporcje itp.) nie mogą być podstawą reklamacji zakupionego towaru. 
Reklamacji nie podlegają: 
naturalne zużywanie się produktu, 
produkty posiadające uszkodzenia mechaniczne oraz powstałe w wyniku braku lub nieprawidłowej konserwacji.